top of page

Eesti esimesed noorte meistrivõistlused tõid kohale rohkearvuliselt noormängijaid

Möödunud nädalavahetusel Padel+ Rocca padelikeskuses esmakordselt toimunud Eesti noorte meistrivõistlused tõid omavahel mõõtu võtma 46 noort padelisõpra. See on märkimisväärne saavutus võttes arvesse, et tänase seisuga on Eestis ainult kaks litsentseeritud noortega tegelevat huvikooli, kellest üks Padel+ akadeemia (varasemalt Eesti Padeliakadeemia) alustas tööd 2018 aasta sügisel ning teine PK Padelikliinik alles selle aasta oktoobris.


Tüdrukute U14 vanusegrupis osales viis paari ning turniir koosnes alagrupimängudest ning kohamängudest. Alagrupifaasis peeti mitmeid tasavägiseid kohtumisi. Emma Arumeel/Emma Hõbemägi kindlustasid alagrupi teise koha 7-6(2) võiduga Heidi Maanurm/Katarina Pajo üle. Samuti said pääsu poolfinaali Isabel Maanurm/Getter Innos, kes ühes mängus olid napilt paremad viienda koha saavutanud Laura-Liisa Pill/Eva Kriger paarist. Alagrupimängud kindlalt võitnud Carmen Sammelselg/Karolin Soovik näitasid head minekut ka poolfinaalis, võites Maanurm/Innos duot 6-0. Teisest põnevast poolfinaalist liikusid finaalmängu Arumeel/Hõbemägi, kes 6-3 võitsid Maanurm/Pajot. Selle aasta meistriteks krooniti 6-1 võiduga Carmen Sammelselg ja Karolin Soovik ning hõbemedalid riputati kaela Emma Arumeel ja Emma Hõbemägile.


Poisid U14 turniiril oli samuti viis registreerunut paari, kus mängiti turniir samas formaadis nagu tüdrukutel. Alagrupis neljast neli võitnud Trevor Kosemaa ja Florian Põllu näitasid ilusat mängu ning sammusid kindlalt edasi poolfinaali. Kõige tasavägisemaks kujunes jällegi mäng otsustamaks, kes pääseb neljandana edasi poolfinaali. Seekord olid võidukad Artur Stepien/Gregor Ojasoo, võites viiendaks tulnud Asker Eesmaa/Harri Lukas Rahuoja napilt 7-6(5). Esimeses poolfinaalkohtumises olid Kosemaa/Põllu 6-0 paremad neljandana edasi pääsenud Stepien/Ojasoost. Teises poolfinaalis olid vastamisi alagrupis teise koha saanud Martti Rehemäe ja Taaniel Raud ja kolmandad Martin Rannaste ja Sebastian Patrik Behrs. Nii nagu päeva esimese kohtumises olid võidukad Rehemäe/Raud tulemusega 6-1. U14 poiste Eesti meistriteks tulid finaalmängu lõppedes Trevor Kosemaa ja Florian Põllu, näidates kõrgeklassilist mängu ja tulemuseks 6-0. Hõbemedalid teenisid samuti ilusat padelimängu näidates Martti Rehemäe ja Taaniel Raud.


Tüdrukud U18 vanusegrupis, kus mängijaid on Eestis veel vähe, jäi nii mõnigi mängija seekord turniirist erinevatel põhjustel eemale. Seetõttu osales turniiril kaks paari ning võitjateks krooniti väga tugev paar Nora Leinus ja Emily Hang. Mõlemad kuuluvad ka naiste paremikku ning Emily Hang krooniti värskelt nii naiste kui ka segapaari täiskasvanute Eesti meistriks. Säravad hõbemedalid saavutasid head mängu näidanud Tuule Jõks ja Kirke Joost.

Poisid U18 vanusegrupp oli vanuseklassidest populaarseim, tuues võistlustulle 11 paari. Kuna enne Eesti Meistrivõistlusi noorte edetabel puudus siis paigutati kõik paarid tabelisse loosi teel. Kõrgetasemelisi mänge oli näha juba esimestest ringidest ning mängukvaliteet tõusis iga ringiga. Esimesena pääsesid poolfinaali Henrik Kosemaa/Jan Alla, kes olied veerandfinaalis 6-0 6-2 paremad Gleb Paškov/Richard Paškov paarist. Teisena said poolfinaali Mart Raidmets ja Kirstofer Kosemaa, olles 6-3 6-3 võidukad U14 vanusegrupi parimatest mängijatest Trevor Kosemaa/Robin Helm. Kusjuures mängis omavanuste tippmängija Robin Helm seekord ainult U18 vanusegruppi. 6-0 6-1 võiduga liikusid poolfinaali Erko Nigula ja Mathias Tempel olles paremad paarist Oliver Pällo/Hugo Mäe. Viimasena kindlustasid poolfinaali koha Villem Jehe ja Daniil Kalve. Nende mäng Gregor Gerretz ja Kaspar Helmi vastu lõppes tasavägiselt 6-3 6-4. Finaalmängus kohtusid Kosemaa/Alla ja Nigula/Tempel, kes poolfinaalmängud võitsid vastavalt 6-1 6-2 ja 6-3 6-2. Finaalmäng, mis meeste mängutasemega juba väga võrdne, pakkus silmailu ja palju pikki meeleolukaid punkte. Kuldmedalid teenisid Henrik Kosemaa ja Jan Alla seisuga 6-1 6-4 ning hõbemedalid finalistidele Erko Nigula ja Mathias Tempelile.


Kõik turniiritabelid on nähtavad SIIN.


Eesti Padeli Liit soovib tänada kõiki noormängijaid ja nende vanemaid rohke osavõtu ja väga professionaalse käitumise eest Eesti esimestel noorte meistrivõistlustel. Oleme uhked, et mängutase ja padeli populaarsus noorte seas aina tõuseb. Uuel aastal jätkame samuti noorte GP-sarjaga, esialgu kahes vanusegrupis sarnaselt meistrivõistlustele: U14 ja U18. Uue aasta liidu kalenderplaan avaldatakse tuleval nädalal.


EESTI NOORTE MEISTRID 2021:


U14 TÜDRUKUD:


Kuld: Carmen Sammelselg / Karolin Soovik

Hõbe: Emma Arumeel / Emma Hõbemägi

Pronks: Isabel Maanurm / Getter Innos & Heidi Maanurm / Katarina Pajo


U14 POISID:

Kuld: Trevor Kosemaa / Florian Põllu

Hõbe: Martti Rehemäe / Taaniel Raud

Pronks: Artur Stepien / Gregor Ojasoo & Martin Rannaste / Sebastian Patrik Behrs

U18 TÜDRUKUD:


Kuld: Nora Leinus / Emily Hang

Hõbe: Tuule Jõks / Kirke Joost


U18 POISID:

Kuld: Henrik Kosemaa / Jan Alla

Hõbe: Erko Nigula / Mathias Tempel

Pronks: Mart Raidmets / Kristofer Kosemaa & Villem Jehe / Daniil Kalve

*Eesti Meistrivõistlustel autasustatakse traditsiooniliselt pronksmedalitega mõlemaid poolfinaliste.
Comentarios


bottom of page