top of page

Eesti padelikoondised said Euroopa Meistrivõistlustel väärt kogemuse

Eelmisel nädalal osalesid esmakordselt Eesti meeste ja naiste padelikoondised Euroopa Meistrivõistlustel Bilbaos, Hispaanias. Nädala jooksul peeti mänge kahes formaadis: avatud paaride tabelis, kus iga registreeritud paar võistles enda eest ning tähtsaimas võistkondlikus võistlusformaadis.


Esimeses avatud paaride formaadis õnnestus ainsa Eesti paarina saavutada võit ühel naistekoondise paaril. FEPA Europeal Padel Absolute Pairs saavutasid võidu Diana Legušs ja Gendra Raag, kes jõudsid 16 parima paari hulka 6-2 3-6 7-5 võiduga Saksamaa paari Mara Jödicke ja Claudia Pöggeler Ribas üle. Kõik meeste ja naiste avatud paaride võistluse on tulemused nähtavad SIIN.


Võistkondade vahelistes heitlustes läksid võistlustulle naistekoondise arvestuses 9 riiki. Eesti naiskonnal tuli alagrupifaasis võtta vastu kaotused Saksamaa ja Šveitsi üle. Alagrupist edasipääs oleks olnud täiesti jõukohane, sest Saksamaa vastu võitlesid meie naised kahes mängus välja kaks otsustavat setti, mis kahjuks meile võidukalt ei lõppenud. Kairi Rätsepp ja Emily Hang kaotasid enda kohtumise 5-7 6-3 6-1 ja Diana Legušs ja Gendra Raag enda mängu 7-5 0-6 6-4. Viimases kohtumises astusid võistlustulle Elen Vaino ja Rosanna Veskimägi, kus kahjuks Rosanna vigastas kätt ning see kohtumine jäi temale ka nädala viimaseks. Alagrupi teises kohtumises kaotas naiskond hilisemale kolmanda koha tiimile Šveitsile 1-2. Seoses varumängija puudusega oli naiskond 0-1 kaotusseisus, kuid väga hea sooritusega viigistasid Emily ja Kairi seisu tulemusega 6-1 3-6 6-4. Otsustavas kohtumises läksid võistlustulle seoses teiste mängijate vigastustega Elen Vaino ja Diana Legušs, kellele koos mängimine oli esmakordne ning tugeva Šveitsi paari vastu olid kaotusnumbriteks 1-6 1-6. Naistekoondisel jäi turniiri viimaseks kohtumiseks mäng Soome koondise vastu, kus põhjanaabrid näitasid tugevamat taset ning võitsid meie koondist 3-0.


Meestekoondis astus võistlustulle alagrupis koos hilisema võitja Portugali ja tugeva Saksamaa koondiste vastu. Turniiri tugevaima Portugali koondise vastu meie meestel varianti ei olnud, kuid mängukogemus sellise taseme vastu oli hindamatu - tulemuseks jäi 3-0 võidunumbrid Portugalile. Saksamaa vastu oli aga ka väike variant üllatustulemuseks, kuid kogenud saksa võistkond näitas tähtsatel hetkedel kindlust ja tugevat võistlusnärvi. Nii Henrik Raag/Sten Lume kui ka Auris Mikk/Henrik Lutter viisid esimeses kahes kohtumises ühe seti kiiresse lõppmängu, kuid seekord kallutasid sakslased need enda poolele. Viimases kohtumises said Siim Tuus ja Armand Levandi mängu võideldud otsustavasse setti, kuid võidupunkt, mis küll kogu kohtumist silmas pidades ei oleks lõpptulemust muutnud, jäi võistkonnale toomata.


Kohamängudel sai meestekoondis kirja ka nädala ainukese võidupunkti, kui alistati Monaco meeskond 3-0. Armand Levandi ja Philip Verzun said esimeses kohtumises küll ametlikult mängija vigastuse tõttu loobumisvõidu, kuid pidasid mitteametliku kohtumise, mille nad 6-3 6-4 võitsid. Henrik Raag ja Sten Lume võitsid enda kohtumise 7-6(5) 6-2 ning viimase matši võidupunkti tõid tulemusega 6-2 6-2 Eestile Auris Mikk ja Hendrik Lutter. Turniiri 10. koha mängus pidi Eesti koondis tunnistama Horvaatia 3-0 paremust. Päeva esimeses kohtumises kaotasid Armand Levandi ja Siim Tuus seisuga 7-6(5) 2-6 3-6. Seejärel võitlesid Henrik Raag ja Sten Lume, kaotades oma lahingu 5-7 4-6. Viimases mängus tunnistasid Auris Mikk ja Hendrik Lutter vastaste paremust seisuga 2-6 3-6. Kõik võistkondlikud tulemused on leitavad SIIT. Koondiste peatreener Siim Tuus sõnas kokkuvõtteks: "Esmakordne osalemine Euroopa Meistrivõistlustel oli hindamatu kogemus kõikidele mängijatele ja väga vajalik edasiseks padeli arenguks meie tippmängijatele, mis omakorda kandub üle kõikidele järgmistele tasemetele. Me nägime, mille kallal peame tööd tegema ning mis elementides on teised meist ees. Samuti jättis väga vinge mulje hispaanlaste ja portugaallaste omavaheline finaalkohtumine, kus nägime padeli tipptaset. Soovin omalt poolt kogu liidu ja mängijate nimel tänada kõiki toetajad, tänu kellele see reis võimalikuks sai."


Eesti padelikoondised aitasid ajaloolisele sündmusele: Kawe, Padel+, COBALT, Sportland, North Coast Code, Nord Creative, Eesti Kultuurkapital ja kõikide toetajasärkide soetajad. EPL toetajasärke on võimalik soetada endale Padel+ Rocca kontorist või kirjutades info@padel.ee.
Comments


bottom of page