Nädalavahetusel selgusid 2020 aasta Eesti meistrid

Möödunud nädalavahetusel toimusid II Eesti meistrivõistlused padelis. Turniir peeti Rocca al Mare Padelikeskuses ning võitjad selgitati välja mees- ja naispaarismängus. Osalema tuli 22 paari, nendest 18 meespaari ja 4 naispaari.

Naispaarismäng mängiti alagrupiturniirina, kus kõik paarid mängisid omavahel läbi. Võitja selgus alles viimases mängus, kus omavahel läksid kokku mullused Eesti meistrid Piret Ilves ja Liina Suurvarik ning noored padeliakadeemia treenerid Elisabeth Alla/Gendra Raag. Varasemalt olid mõlemad paarid alistanud vastavalt 3. ja 4. koha saanud paarid Emily Hang/Elen Vaino ja Mariann Pihlap/Rosanna Veskimägi. Pingelises otsustavas mängus jäid hilisemad võitjad Elisabeth Alla/Gendra Raag 0-1 settidega taha, kuid suutsid lõpuks mängu enda kasuks pöörata 1/6 6/3 6/3.

Meespaarismäng oli oodatult põnev ja võitjat ennustada oleks olnud keeruline. Esimesel võistluspäeval selgitati välja poolfinalistid ja lohutusturniiride võitjad. Üllatuslikult oli turniirile registreerunute hulgas ka Eesti tennise tipud Jürgen Zopp ja Kenneth Raisma, kes jõudsid veerandfinaali, kus tuli hiljem alla vanduda 3. koha omanikele Sten Lumele ja Philip Verzunile.

Pühapäeval kohtusid esimeses poolfinaalis esimesena asetatud Siim Tuus/Armand Levandi viienda asetuse saanud paariga Henrik Raag/Vegerd Veskimägi. Mängu algus läks Tuus/Levandi poole ning nad kindlustasid esimese seti seisuga 7/5. Teine sett jõudis seisuni 6/6 ilma ühegi servimurdeta. Kiires lõppmängus seisul 2-4 õnnestus Raag/Veskimägi’l mängu pööre tuua ja setivõiduga mäng viigistada. Otsustavas setis said Raag/Veskimägi oma mängu paremini käima ja sellega õnnestus mäng enda kasuks pöörata seisuga 5/7 7/6(4) 6/1.

Teises poolfinaalis läksid vastamisi Hendrik Lutter/Auris Mikk ning Philip Verzun/Sten Lume. Sel korral õnnestus noorematel oma teravus maksma panna ja finaalikoht kindlustati seisuga 6/4 6/2.

Finaalis olid vastamisi seega Raag/Veskimägi ja Lutter/Mikk. Mäng algas tasavägiselt ja ilma servimurreteta. Esimese seti lõpus õnnestus Raag/Veskimägi’l vastaste serv murda ja esimene sett enda kasuks pöörata seisuga 6/4. Teine sett algas samuti kohe servimurdega. Seisul 4/6 0/1 15-40 said Lutter/Mikk mängu uuesti sisse ja järgmine hetk oligi seis juba 4/1 nende poolt vaadatuna. Seejärel hakkasid Raag/Veskimägi tasapisi järgi võtma ning seisul 4/4 jõutigi viigini. Otsustavatel hetkedel oli Raag/Veskimägi pisut kindlamad ja lõpuks õnnestus ka teine sett enda kasuks pöörata seisuga 6/4. Mängu lõppseis seega 6/4 6/4  Raag/Veskimägi kasuks.

Võistluste lõpptulemused nähtavad Siin

Eesti Padeli Liit tänab kõiki osalejaid ja õnnitleb värskeid Eesti meistreid!

Järgmine Estonian Padel Tour etapp juba 21-22. Märts.