top of page

Selgusid Eesti meistrid meeste ja naiste paarismängudes

Laupäeval toimus aasta kõige tähtsam padeliturniir, mil võisteldi III Eesti Meistrivõistlustel mees- ja naispaarismängus. Naiste arvestuses alustati turniiri alagrupiformaadis, kust edasi esimesse poolfinaali jõudsid Diana Legušs/Emily Hang ja Gendra Raag/Rosanna Veskimägi. Esimesest poolfinaalist edenesid kullamängu turniiril kõrgeimat asetust hoidnud Legušs/Hang, võites mängu 6-1 7-6(4). Teises poolfinaalis kohtusid Inga-Kai Polonski/Piret Ilves ning Nora Leinus/Kairi Rätsepp, mille võitsid Leinus/Rätsepp 6-2 6-1. Tiitlimatšis näitasid jälle head hoogu Legusš/Hang, võites avaseti 6-0. Teine sett kujunes jällegi väga tasavägiseks, kuid Hang/Legušs suutsid kallutada seti enda poole 7-6(4) ning võita kõige kirkamad medalid. Viienda koha mäng pakkus samuti põnevust, kus ilusa mänguga olid võidukad Alina Linnupõld/Hanna Karlson. Nende mäng Karie Sõmer/Kristina Lukk vastu lõppes seisuga 7-5 6-2.


Meespaarismängu turniiritabel oli täis väga tugevaid mängijaid ning head ja ilusat padelimängu oli näha juba esimestest kohtumistest peale. Kui turniiri neli kõrgeimat paigutust olid vabapääsmetega otse veerandfinaalides, võitlesid teised esimestes kohtumistes järelejäänud neljale kohale. Ken Leinus/Kurmo Annus olid võidukad Tarmo Uustalu/Erko Nigula üle seisuga 6-4 6-2. Veerandfinaali jõudsid veel Maidu Behrs/Ivar Arumäe, paigutust omamata koondislased Philip Verzun/Sten Lume ja Rauno Haidla/Oskar Hakonen.

Veerandifnaalkohtumistest põnevaimaks kujunes oodatult koondislaste omavaheline kohtumine, kus kohtusid kolmandana asetatud Siim Tuus/Armand Levandi ja Verzun/Lume. Tuus/Levandi võitsid 7-6(7) 6-2, päästes seejuures esimeses setis kaks settpalli. Haidla/Hakonen näitasid taaskord head minekut ning lülitades turniirilt välja paigutatud mängijad Andrus Sammelselg/Tauri Talu, võites kohtumise 6-3 6-1. Ka poolfinaalis näitasid noored sisu kui kohtudes esipaigutuse saanud paari Marek Marksoo/Henrik Raag vastu kaotasid mõlemad setid kiires lõppmängus. Teises poolfinaalis näitasid taas head hoogu Tuus/Levandi võites 6-4 6-2 teisena paigutatud paari Marcus Rõuk/Auris Mikk. Peale päeva tähtsaima meesteturniiri kohtumise lõppu riputati kuldmedalid kaela paarile Tuus/Levandi, kes võitsid finaalmängu Marksoo/Raag vastu 6-2 6-4. Kohtumist on võimalik järelvaadata SIIN.


Põnevaid kohtumisi jagus ka teistes kohamängudes. Viienda koha saavutasid Ken Leinus/Kurmo Annus võites Verzun/Lume 4-6 7-6(5) 6-1. Seitsmendaks tulid Sammelselg/Talu, kes 3-6 6-3 6-3 olid paremad Behrs/Arumäe duost. Uustalu/Nigula olid 6-2 6-4 võidukad noormängijate Kosemaa/Alla üle. Siinkohal tasub kiidusõnu jagada ka Erko Nigula kohta, sest suvepealinna mängumees on teinud padelis tõsise arenguhüppe kuigi Pärnus veel sisetingimustes padeliharrastamise võimalus puudub.

Selle aasta lõpetavad Eesti edetabeli liidritena naistest Emily Hang ja meestest Siim Tuus. Ühtlasi on mõlemal ette näidata märkimisväärne võitudeseeria. Nii Hang kui Tuus on nüüd valitsevad Eesti meistrid ja võitnud viimased neli A-kategooria turniiri. Naiste edetabelis on teisel kohal Rosanna Veskimägi, kellele järgnevad Gendra Raag ja Diana Legušs. Meestest järgnevad Tuusile Marek Marksoo ja Henrik Raag. Neljandana on edetabelis viimase kolme turniiriga end tippu mänginud uus tulija Marcus Rõuk.


Eesti Meistrivõistlused 2021 saavad lõpu tuleval laupäeval, 11. detsembril, Padel+ Roccas kui selgitatakse selle aasta võitjad noorte U14 ja U18 vanuseklassides.


EESTI MEISTRID 2021:


NAISED:

Kuld: Emily Hang / Diana Legušs

Hõbe: Nora Leinus / Kairi Rätsepp

Pronks: Gendra Raag / Rosanna Veskimägi & Inga-Kai Polonski / Piret Ilves


MEHED:

Kuld: Siim Tuus / Armand Levandi

Hõbe: Marek Marksoo / Henrik Raag

Pronks: Rauno Haidla / Oskar Hakonen & Marcus Rõuk / Auris Mikk


*Eesti Meistrivõistlustel autasustatakse traditsiooniliselt pronksmedalitega mõlemaid poolfinaliste.
Comments


bottom of page